Продължава разследването на причините, довели до трагедия край Варна. Деветима от 58-те обитатели на старческия дом в село Рояк, община Дългопол, загинаха вчера при пожар.
Пламъците са лумнали в късния следобед вчера. Горял е третият етаж на дома, който се е помещавал в преустроено училище с дървен покрив.
Пожарът е засегнал около 150 кв.м. Извършена е своевременна евакуация на хората и персонала, които са се намирали в дома по време на пожара. Те прекараха нощта в спортен комплекс във варненския квартал "Аспарухово".
До късно снощи на мястото на инцидента бяха полицейски екипи и пожарни. Беше извършен първоначален оглед, а днес продължава събирането на веществени доказателства, за да бъдат установени причините за инцидента.
Окръжният прокурор на Варна - Красимир Конов, посочи, че към този момент е ясно, че огънят е тръгнал от помещение, в което е имало бойлер.
"По първоначални данни пожарът е възникнал в бойлерното помещение. Дали е повреда в електрическата инсталация, дали е в бойлера, или причината е някаква друга, ще бъде установено впоследствие", подчерта той.
"На всеки етаж има поне по двама санитари, медицинска сестра, старша сестра, сестрата, която е нощна смяна. В момента са били доста хора всъщност. Нещата са се случили за секунди", каза директорът на дома Милена Мазурик.
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки
Сандали, които ще са хит през лятото
7 предложения за юнски маникюр: Модерни и свежи визии за летния сезон
Кой е цветът на месец юни 2026?
Нарушената мозъчна пластичност при аутизъм може да е обратима
Кои лекарства за кръвно се понасят по-добре според нов анализ
Таргетна терапия удължава живота при платинум-резистентен рак на яйчниците
Как да се предпазим от хепатит A по време на почивка?
Артемида II: НАСА анализира данните от историческата мисия около Луната
Учени от Кеймбридж създадоха първата ваксина с помощта на изкуствен интелект
Откриха „изгубен свят“ на 1500 м височина със светещ паяк и пеперуда с „птичи пера“
Учени създадоха нов биологичен часовник: Измерва оставащото време на организма
От парламента към Мондиала: За кого ще стискат палци българските депутати?
Как пограничните села посрещат мигрантския поток?
Изкуствен интелект създаде първата по рода си ваксина срещу бъдещи пандемии
Азат, който пази варненския плаж от 1969 година
Доклад на ООН: Изкуственият интелект скоро може да използва повече вода, отколкото консумира човечеството
Пет ключови въпроса преди следващото решение на ЕЦБ за лихвените проценти
Кадър на деня за 6 юни
Загубата на биоразнообразие може да отприщи вълна от кредитни кризи
Чаят заплашва електропреносната мрежа на Великобритания на Световното по футбол